איך לבחור עבודה באירופה

הצעות עבודה באירופה נתפסות כהזדמנות לעתיד טוב יותר וכפתח מילוט – זמני או קבוע – לסיר הלחץ הישראלי שבתוכו אנחנו חיים. מנגד, יש לא מעט צעירים שמחפשים עבודה באירופה פשוט בשביל החוויה של עצמאות כלכלית, מקום חדש ונופים אחרים. אירופה היא יבשת גדולה, ויש בה לא מעט הצעות עבודה לישראלים, שכל אחת מהן נראית קצת אחרת אם בגלל המיקום, השפה, מזג האוויר שמשתנה מאוד בין הדרום (ספרד למשל) לצפון (דנמרק ושבדיה) וכמובן התחום שבו מחפשים עבודה. מבחינה פרקטית, לא קשה למצוא עבודה באירופה וכל מה שצריך זה להכנס ללוח דרושים באתר עבודה בחו"ל. שפע ההצעות עשוי לבלבל, החששות מתחילים ופתאום עולות המון שאלות, ולא תמיד יש מי שיענה. אז לפני שאתם חורשים את הלוחות, כדאי שתדעו קצת יותר על הצעות העבודה ועל איך לבחור את העבודה שלכם.

איך מחליטים במה לעבוד

השוני בין מדינה למדינה באירופה גדול יותר ממה שנדמה מרחוק. הצעות עבודה באירופה יכולות להפגיש אתכם עם המנטליות המקומית או לא, וזה נתון לבחירתכם. אפשר לחלק את סוגי העבודות באירופה לשניים – אלה שמצריכות קשר אישי יותר עם התושבים ואלה שלא מעורב בהן קשר קרוב כלל. דוגמא לסוג הראשון היא למשל עבודה באירופה במכירות. הסוג השני יכול להיות עבודה באבטחה או בתור אופר – למרות השוני הרב ביניהן, עיקר התקשורת נעשה עם קבוצה מצומצמת יחסית של אנשים: המאבטחים האחרים או המשפחה המעסיקה. כשמדובר על עבודה במסגרת קטנה וקבועה של אנשים, המנטליות המקומית תתגלה רק כשתצאו החוצה – לבלות, לטייל או לקניות. אם תעבדו בתחום שמצריך קשר יומיומי עם קהל מקומי, תמצאו שיש חשיבות גדולה מאוד להבנת צורת המחשבה והמנהגים של לקוחותיכם, והרבה פעמים זה מה שיקבע את הצלחתכם. כך שלפני שתחליטו במה לעבוד כדאי שתקדישו רגע לעניין ותבררו האם יש אזור כלשהו שמושך אתכם יותר, והאם אתם מתעניינים ללמוד ולהכיר את התרבות החדשה שבתוכה תעבדו או מחפשים משרה שלא תפגיש אתכם יותר מדי עם הסביבה.

חיקרו, שאלו, בררו

כדי לבחור עבודה באירופה חיקרו, שאלו ובררו – על מנת לקבל את כל המידע הנדרש ולבצע בחירה מושכלת. הסתייעו בפורומים שונים, מכרים, מודעות הדרושים באתרים מומחים ועוד. מי שחולם על עבודה במכירות באירופה לא יתקל בבעיה למצוא משרה מתאימה, כיוון שבתחום זה מופיעות מרבית ההצעות בכל הלוחות. גם למחפשים עבודה באירופה בתחומים אחרים יש לא מעט הזדמנויות: שירות לקוחות, אבטחה, שיווק, הדרכה ועוד.

אפשרות נוספת לקבלת מידע היא דרך סוכן סינון חכם – לתת למעסיק לרדוף אחריכם בעזרת טופס בהתאמה אישית: כל מה שצריך לעשות זה למלא פרטי התקשרות, לציין העדפות לגבי מיקום, תקופת עבודה רצויה, תחום מבוקש ועוד פרטים חשובים בנוגע לעבודה. זהו שירות שניתן חינם בחלק מהאתרים, ומאפשר קבלת הצעות עבודה מותאמות לנתונים אותם הגדרתם מראש. במקביל, מומלץ לקרוא על תחומי העבודה המוצעים, על המיקומים השונים וכל פרט אחר שיוכל למקד אתכם טוב יותר ולתת לכם כלים בהם תוכלו להיעזר.