טיסות Low Cost לאירופה

הישראלים ידועים בחיבתם למבצעים ולמחירים אטרקטיביים, ואת הסחורה בהחלט מספקות חברות תעופה המציעות טיסות Low Cost לאירופה. יחד עם זאת, חשוב להבין כי את המחיר הנמוך יכולות החברות לספק על ידי הפחתה במגוון השירותים הניתנים לקראת הטיסה ובמהלכה, כך שהמחיר בדרך כלל בא על חשבון האיכות. מצד שני, טיסות לאירופה אינן ממושכות כמו אלו היוצאות לארה"ב או למזרח הרחוק, כך שפשרה מסוימת על הפינוקים תותיר בידיכם עשרות ואף מאות אירו שתוכלו לנצל לשדרוג השהייה במדינה.

אילו חברות מציעות טיסות מוזלות לאירופה

קיימות עשרות חברות המפעילות טיסות Low Cost ליבשת השכנה, אשר נבדלות זו מזו ביעדיהן ותנאיהן, וקיימים גם הבדלים במחירי הטיסות לאותו היעד. על הרשימה הארוכה נמנות בין היתר חברות פגאסוס, ריינאייר, וויזאייר, בלואייר, אייר וואן, איזיג'ט, יורלט, פלייבי, מרידיאנה, ג'רמן ווינגס, טרנס אוויה, אייר בלטיק, ג'ט 2 ומונרק איירליינס. יש לציין כי בשנת 2013 נערך סקר בין חברות הלואו קוסט השונות, שבדק את היצע הטיסות שלהן והשווה את מחיריהן הממוצעים. למקום הראשון הגיעה חברת פגאסוס עם מחיר ממוצע לטיסה העומד על כ- 60 אירו, במקום השני וויזאייר עם כ- 75 אירו לכיוון, ולמקום השלישי הגיעה חברת בלואייר עם כ- 80 דולרים לכרטיס טיסה. את הרשימה סגרו חברת וואו אייר עם כ- 190 אירו לכרטיס וחברת פליי תומס קוק עם כ- 200 דולר לכיוון. חשוב לציין כי מדובר בחברות שנמצאו כזולות ביותר ביבשת, כך שגם האחרונות מציעות מחירים אטרקטיביים יותר מאחרות שלא נכנסו לרשימה. כמו כן, יש לזכור כי המחירים משתנים משנה לשנה ואף בין העונות, ושהסקר עסק במחירים הממוצעים של חברות הטסות ליעדים שונים אשר משפיעים על העלות.

דברים שכדאי לדעת על טיסות Low Cost

ראשית, חשוב לדעת כי המחירים המוזלים ניתנים להשגה בעיקר על ידי הזמנה מבעוד מועד, כלומר מספר חודשים לפני יום הטיסה. מעבר לכך, היכולת להציע טיסות זולות במיוחד נעוצה כאמור במספר הבדלים שבין טיסות לואו קוסט ורגילות. לדוגמא, חברת התעופה חוסכת בהוצאותיה על ידי שימוש באתר אינטרנט כמרכז הזמנות, מה שמקטין את הוצאותיה על כוח אדם ועזרים נלווים. המשמעות היא שמרבית המקרים לא תוכלו להזמין את הכרטיס בשיחת טלפון או דרך סוכן, אלא תצטרכו לציין את הפרטים הרלוונטיים ולשלם דרך האתר, ולאחר מכן לבטוח באמינות החברה. בנוסף, בטיסות לואו קוסט אין אפשרות לבחור מראש במושב הרצוי לכם, ומי שרוצה ליהנות ממיקום מסוים יצטרך להקדים את האחרים בעלייה למטוס. מעבר לכך, בטיסות אלו אין אפשרות לשנות או לבטל את הכרטיס ללא תשלום קנסות, וכל שירות נוסף כמו ארוחות יהיה מלווה בתשלום. לבסוף, יש לקחת בחשבון כי לעיתים קרובות טיסות מוזלות אינן מגיעות לשדות התעופה הראשיים באירופה, ולהתארגן בהתאם.