עבודה באירופה שהיא לא במכירות

צעירים ישראלים רבים אחרי צבא טסים לאירופה על מנת לעבוד ולחיות בה, ולחסוך סכומי כסף גדולים עבור לימודים, טיול ארוך, רכב, או תקופות עתידיות. כיום ישנן מספר מדינות באירופה המהוות יעדים מבוקשים ופופולאריים לעבודה בחו"ל. בין השאר מדובר בבריטניה, ספרד, איטליה וגרמניה. רוב העבודות בענף זה הן בתחום המכירות ומעמיד במצב קשה צעירים שמחפשים עבודה באירופה לא במכירות. כאן נשאלת השאלה: מה בדבר אותם אנשים אשר לא מעוניינים לעבוד במכירות בחו"ל? מה עם אלו שאין להם פן מכירתי חזק? שאינם טובים בלשכנע אנשים לרכוש מוצרים שונים בקניונים? ובכן, גם הם יוכלו למצוא עבודה באירופה. אירופה מציעה מגוון של עבודות בהן יכולים להיות מועסקים צעירים גם בתחומים אחרים.

מה כוללת עבודה במכירות באירופה?

לרוב מדובר בדוכנים, או עגלות, בהם נמכרים מוצרי קוסמטיקה, איפור ואף צעצועים, או מכירה מדלת לדלת של ציורים. עבודות אלו מבוססות על עמלות ומחייבות יום עבודה של כ-10 שעות בנוסף ליכולת שכנוע ומכירה.

ומה מציעה עבודה באירופה שהיא לא מכירות?

כאמור, עבודה באירופה אפשר למצוא גם בתחומים אחרים, שהם לאו דווקא במכירות. נפרט את הבולטים שביניהם:

טיפול בילדים (אופר)

אחת מאפשרויות התעסוקה באירופה לא במכירות היא שירותי אומנות, או אופר. משפחות רבות באירופה מעוניינות לשכור מטפלת או מטפל עבוד ילדיהם, במשרה מלאה, שיתגוררו בבית המשפחה ויטפלו בילדים. לפעמים ישנן אף משפחות יהודיות או ישראליות לשעבר שמחפשות אופר ישראלית. צעירים וצעירות בעלי ניסיון בתחום החינוך עשווים להשתלב היטב בעבודה מסוג זה.

אבטחת מוסדות

אפשרות נוספת של עבודה באירופה לא במכירות היא אבטחת מוסדות יהודיים. מוסדות ברחבי אירופה השייכים לארגונים יהודיים שונים מעדיפות לשכור כמאבטחים ישראלים צעירים, משוחררים בעלי רקע קרבי או פיקודי. בנוסף לכך תמיד קיימת האפשרות למצוא עבודה בביטחון או אבטחה במוסדות שאינם יהודיים.

עבודה בחברות תעופה ישראליות בחו"ל

אופציה אחרת היא עבודה בחברות תעופה ישראליות המחזיקות סניפים מקומיים בערים מרכזיות באירופה. רוב החברות עורכות את המיונים ותהליך הקבלה בארץ ולאחר מכן שולחות את העבודים להצבה באחד ממשרדיהן בחו"ל.

עבודות הדרכה

משרות של הדרכת נוער אפשר למצוא דרך הסוכנות היהודית שמכשירה מידי שנה שליחים למחנות נוער ועבודת הדרכה עם צעירים יהודים הנולדו וגרים באירופה. בשנים האחרונות מתפתח גם תחום חדש של עבודה באירופה כמדריכי טיולים. המדריכים מועסקים על ידי חברות תיירות בארץ השולחות אותם להדרכת טיולים בחו"ל בהתאם לצרכיהן. עבודה כזו דורשת קורס הכשרה וסטאז'. חשוב לשים לב כי אם תחום התיירות מעניין אתכם, החברות בישראל עובדות לרוב עם סוכניות מקומיות באירופה השוכרות מדריכים מקומיים. בחלק מהמקרים, לאחר הקבלה לעבודה, המדריך עובר לגור על חשבון החברה ומדריך משם את הקבוצות.

עבודה בחוות באירופה

התחום האחרון הוא עבודה פיזית בחוות באירופה. אירופה עמוסה בחוות חקלאיות הנמצאות בקרבה לאיזורים העירוניים הגדולים. הודות לתחבורה הציבורית המרושתת היטב באירופה, הגעה ממרכזי הערים לחוות המרוחקות יותר לא מהווה בעיה. חלק מבעלי החוות מחפשים עובדים צעירים לעבודה של כמה חודשים. עם מספר ימי חופש חודשיים. מלבד זאת קיימות גם עבודות בקטיף של פירות או פרחים, מלצרות, עבודה ברתשות מזון ומסעדות ואולי אף מזכירות.

חיפוש עבודה באירופה לא במכירות

קיימות שתי דרכים מרכזיות למצוא עבודה באירופה. הראשונה היא דרך אתרי דרושים בארץ. הדרך השנייה היא להגיע לאחת ממדינות אירופה עם ויזת עבודה ולחפש עבודה באופן פרטי. עם הרבה נכונות והתמדה, הרבה תעוזה וקצת יצירתיות אפשר בהחלט למצוא באירופה עבודות שעונות להגדרה "לא מכירות".